УЧНІВСЬКИЙ ПРОЕКТ ДО ДНЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МОВ
В КАМЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОМУ ЛІЦЕЇ
25.09.2015.
 У рамках заходів до Дня європейських мов 25 вересня в Кам’янець-Подільському ліцеї учителями англійської мови Піщук Н.А, Паладійчук Н.О.,Соболь О.В. разом з учнями були проведені акції , присвячені цьому дню. 


РАНОК. 8.15-8.45 під звуки мелодії гімну ЄВРОСОЮЗУ усіх вчителів ,учнів та гостей ліцею зустрічали при вході учні, які вручали емблему цього дня, пояснюючи коротко ідею заходу. У фойє увагу всіх привертало панно з малюнками та проектними роботами учнів, а також великий стенд «Украіні –мир». Ніхто не пройшов повз ці роботи байдужим. Влучно була втілена ідея щодо оформлення інформаційного дерева на другому поверсі, на якому всі групи ліцею розмістили створені пости, присвячені цьому дню. Особливо оригінальними були експозиції груп 12,22,24,31, на яких всі з цікавістю розглядали світлини , зроблені під час туристично-пізнавальної подорожі Європою учнями цих груп навесні 2015 року під гаслом «МИ В ЄВРОПІ. МИ – ЄВРОПЕЙЦІ». Матеріали до презентації: (Україна надзвичайна. Україна неймовірна. Україна стрімкими кроками прямує до Європи. Україна виборює своє право на євроінтеграцію. А чи знаєте ви, що Україна - це вже Європейська держава? Сьогодні ми представляємо вашій увазі проект про країну, невідому навіть для українців, але відому на весь світ. На 2015 рік Євросоюз налічує 28 країн. Україна буде 29 країною!


Протягом дня в цілому ряді класів були проведені бесіди, дискусії та цілі уроки на тему цього дня. Наприклад, у 02 групі (8 клас) був проведений урок захисту проектів «SCHOOLS IN GREAT BRITAIN (Школи у Великій Британії)», у 33 групі – урок «ENGLISH IS THE INTERNATIONAL LANGUAGE. (англійська – мова міжнародного спілкування.)», у 22 групі –« 10 COMMANDMENTS OF KATO LOMB.(10 ЗАПОВІДЕЙ КАТ О ЛОМБ ПРИ ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНИХ МОВ)». Було підкреслено, що формулою успішного вивчення мов є: (spent time + interest) : shyness (fear to make mistake) = result ((витрачений час + інтерес) : сором’язливість (страх зробити помилку) = результат).
Кульмінацією Дня європейських мов стала акція у формі загальноліцейської лінійки у фойє закладу. Директор Тамара Ковальська відкрила захід словами , що стали справжнім закликом до молодого покоління мислити , відчувати і поводити себе як справжні європейці , пам’ятаючи та пишаючись тим , що ми – українці. Відеоролик «DISCOVER UKRAINE (Відкрийте Україну для себе)» став продовженням заклику директора. А далі - особлива презентація з відеослайдами: На 2015 рік Євросоюз налічує 28 країн. Україна БУДЕ 29 країною! 29 фактів, які роблять нас ЄВРОПЕЙЦЯМИ!

29 фактів, які роблять нас ЄВРОПЕЙЦЯМИ:
1. Найбільша країна, що знаходиться в Європі. Країна, на території якої зосереджена чверть всіх запасів чорнозему на Землі. Країна, яка входить до трійки найбільших постачальників ячменю, є одним з найпотужніших виробників зерна та разом із Францією, Німеччиною та США є одним з найбільших виробників цукрового буряка. Сотні видатних українців були та залишаються творцями світової історії. Художники та науковці, політики та композитори, актори та письменники – всі вони дають нам можливість за кордоном чи в себе вдома з гордістю сказати: «Я – українець!»
2. Перші в світі
Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.
3. Автор однієї з перших в світі Конституцій – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р.
4. Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).
5. Найбільші чоловічі монастирі йменуються Лаврами. Статус Лаври мають лише шість монастирів у світі. Три з них знаходяться в Україні. Це Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 р., Свято-Успенська Лавра в м. Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині.
6. Перша гасова лампа винайдена у м. Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.
7. Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.
8. Станція метро «Арсенальна» у Києві — найглибша у світі. Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували однією з перших в 1960 р. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.
9. Український духовий інструмент трембіта — найдовший духовий музичний інструмент у світі.
10. Найдовший тролейбусний маршрут в світі складає 86 км, а проходить він у Криму між Сімферополем та Ялтою.
11. Найкоротша головна вулиця серед усіх столиць світу, але в той же час одна з найширших і найкращих – Хрещатик у Києві. Її довжина всього 1225 м.
 12. Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: розташована в с. Межиріч Канівського р-ну Черкаської області, в межиріччі р. Рось та її притоки Росави. Їм близько 15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.
13. Український «Південмаш» (м. Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічні ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».
14. Найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США.
15. В Україні, біля містечка Рахів, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи.
16. Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.
17. Українці зробили найбільший у світі келих для шампанського об’ємом в 56,25 л. Як пити шампанське з такого келиха, поки незрозуміло, але це ще один офіційний світовий рекорд Гіннесса від українців.
18. Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс знаходиться в Києві біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п’ятірки найбільш жвавих Макдональдсів світу.
19. Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки» — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.
20. Армії УПА поставили абсолютний рекорд, утримуючись на фактично окупованій території майже двадцять років. Технології та методи українських вояків вивчали навіть кубинські повстанці Фіделя Кастро.
“Якби в мене була така армія, як УПА, німецький чобіт ніколи не топтав би землю Франції”, – казав Шарль де Голль, президент Франції у 1958—1969 роки.
21. Україна за власною ініціативою, відмовилася від третього у світі за величиною арсеналу ядерної зброї. У момент проголошення незалежності, на території України було розташовано більше тисячі ядерних боєголовок і ракет, третій за величиною ядерний потенціал після Росії та Америки. Боєголовки і ракети були передані Росії, бункери були знищені. У відповідь на це Україна отримала гроші за роззброєння, а також гарантії безпеки від ядерних держав…
22. Міжнародний український гімн складається всього з шести рядків (чотири у віршах і дві в приспіві). Решта рядків гімну вважаються політично некоректними. (наприклад, “Станемо, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону” має на увазі, претензії Україні на територію Росії та Польщі).
23. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.
 24. За кількістю сонячних днів такий курорт, як Ялта не поступається Ніцці та іншим середземноморським курортам. Більша частина України розташована в межах помірно континентального клімату, однак для Південного берега Криму характерний субтропічний клімат.

25. Принципи популярної у світі боротьби айкідо: „Хто діє проти мене – той діє проти Бога” базуються на внутрішньому девізі козаків-характерників, що були представниками Запорізької Січі: „Коли супротивник тільки вирішив на мене напасти, він вже переможений”.

26. До майже повного руйнування у 1240 році монголо-татарами Київ був одним з найбільших міст Європи, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Його населення складало близько 50 000 жителів. Щоб знову досягти таких демографічних показників, знадобилося близько 600 років. Цілком можливо, якби не тодішнє руйнування, Київ міг бути фактично найрозвинутішим та найбільшим містом Європи довгі роки.
 27. Острозька академія — перший вищий навчальний заклад у Східній Європі, найстаріша українська науково-освітня установа. У 1576 році князь Острозький Костянтин-Василь заснував слов’яно-греко-латинську академію в Острозі. Тоді це були єдині вищі навчальні заклади у східнослов’янському світі.
28. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.


 29. На конкурсі краси мов в Парижі в 1934 році українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. А за мелодійністю українська мова зайняла друге місце, після італійської.

Доктор історичних наук, професор Українського католицького університету Ярослав Грицак.)

Наступним етапом заходу були виступи учнів-промовців англійською та українською мовами. 

• Катерина Войцехівська, випускниця 2015 року, студентка Ягелонського університету, м.Краків. Мотиваційна промова щодо натхненного вивчення англійської мови. Ірина Боско, учениця 24 групи, перекладач промовця.
ТЕКСТ ПРОМОВИ ТА ПЕРЕКЛАД:

Hello dear teachers and students 

I am honored to be here today at such an event which I was invited to. I have so many good memories and experience connected with this place. I finished Lyceum last year and I thank my parents for giving me a chance to study in Lyceum . Now I am a student of Jagiellonian University. I'm here today to tell you how important it's to study hard and learn languages. Most of you have been to many countries of Europe, Asia or Africa and you must have seen that almost all of those countries are English or German or Spanish speaking . You can't avoid English when you are asking for the directions for example in France and you won't be served in the restaurant without knowing languages either . People learn languages for many reasons: someone to travel and discover new cultures and traditions, someone to do business with international partners, someone just to find new friends. Nowadays it's a common situation to meet polyglots among students. The new generation found out many reasons to know languages and how it will help them in the future. There are also biological arguments which prove that people who know more than one language are less vulnerable to brain disease. You should study, develop, live and enjoy your life. Educated people always find place under the sun. If nothing that you do has even a hope of any practical application in your life, don't worry, you will find it useful in the future. Looking backwards you will see that there no unreasonable things in our life. At the end of the day you must put in the hard work, you must fulfill your responsibilities, you must pay attention to your teachers and listen to your parents and grandparents. So that you will pass your exams to enter the university, you will become a successful person and you will make a difference!!! Thank you for attention. (Доброго дня, любі вчителі та учні. Мене звуть Катя Войцеховська і я колишня учениця ліцею.Це честь для мене бути сьогодні тут. Я маю стільки гарних спогадів та досвіду пов'язаних із цим місцем . Я закінчила ліцей минулого навчального року, і я вдячна батькам,що дали можливість тут навчатись. Зараз я студентка Ягелонського університету. Сьогодні я хочу розповісти вам, чому так важливо завзято навчатись і вивчати мови. Більшість із вас бували в різних країнах Європи, Азії та Африки і, мабуть,таки, бачили, що майже усі ті країни англійсько,німецько або іспансько-мовні. Ви не зможете без англійської, запитуючи дорогу, наприклад,у Франції. Вас також не зможуть обслуговувати за кордоном в ресторані, якщо ви не знаєте іноземні мови. Люди вивчають мови з багатьох причин: хтось, щоб подорожувати і пізнавати нові культури та традиції, хтось, щоб вести бізнес з міжнародними партнерами,хтось, щоб просто знайти друзів. Сьогодні це звично зустріти поліглота серед студентів. Нове покоління знайшло для себе безліч причин, щоб вивчати мови, як це допоможе їм у майбутньому. Існують також біологічні докази, які доводять,що людина, яка знає більше ніж одну мову, менш вразлива до хвороб мозку.

Ви повинні навчатись,розвиватись, жити і насолоджуватись життям. Освічені люди завжди знайдуть місце під сонцем. Якщо те, що ви робите, немає жодного практичного застосування в житті,не хвилюйтесь , ви обов'язково виявите це корисним у майбутньому. Дивлячись назад, у минуле, ви зрозумієте, що не існує безпричинних речей. Врешті-решт, ви повинні докласти великих зусиль у навчанні, узяти на себе свої обов'язки , звертати увагу на вчителів і слухати своїх батьків. Тоді ви здасте усі екзамени, щоб вступити до університету, станете успішною людиною і зміните світ на краще!!!
Дякую за увагу.)

• Чалий Дмитро, учень 12 групи (9 клас) , призер міської олімпіади з англійської мови. Промова «NO WAR. ONLY PEACE! (НІ – ВІЙНІ! ЛИШЕ МИР!). Дарія Пугач, учениця 12 групи, перкладач промовця.

ТЕКСТ ПРОМОВИ ТА ПЕРЕКЛАД:

Hello everybody. My name is Dima Chaliy. I’m 13. I am just 13. I’d like to tell you today how much I love my Ukraine. I’m one of the three children in my family. I have an elder sister and a younger brother. We have loving parents and grandparents who work hard to give us a good education and keep us fit. We are all Ukrainians and we love our Motherland. The word MOTHERLAND is combined of 2 words ‘MOTHER’ and ‘LAND’. How can I not love MOTHER who gave me birth or how can I not love LAND where I live and grow up? I love them both and love my Motherland. I know that my native land is in trouble now, but I feel that it has a great future. I believe in my Ukraine. I believe in its great future. I see myself in my prosperous Ukraine. I try to study well, I read a lot, I study my Mothertongue to speak nice and I study English to be able to communicate with other people all over the world to tell them how charming and beautiful our Ukraine is. I study math, physics and other subjects well to become someone in the future who will make Ukraine strong and highly developed. And one more thing to be mentioned – I do not want war, I fear war. Any war or war conflict brings tears and sorrow. I do not want it. I want everybody to be happy and healthy. I do not want my Ukraine and any other country to be in war. No war! Peace! Peace! Peace! Thank you for your attention! (Привіт всім! Мене звати Діма Чалий. Мені 13. Мені лише 13. Я би хотів розповісти вам, як сильно я люблю мою Україну. Я один з трьох дітей в моїй сім’ї. У мене є старша сестра та молодший брат. У нас є люблячі батьки та дідусі і бабусі. Вони багато працюють щоб дати нам хорошу освіту та зберігати нас здоровими. Ми всі українці і ми любимо нашу Батьківщину. Слово MOTHERLAND складається з двох слів ‘MOTHER’ та ‘LAND’. Як я можу не любити маму, яка народила мене, або як я можу не любити землю, на якій я живу та зростаю? Я люблю їх обох і я люблю свою Україну. Я знаю, що моя рідна країна в біді зараз, але я відчуваю, що в неї велике майбутнє. Я вірю в свою Україну. Я вірю в її велике майбутнє. Я бачу себе в моїй процвітаючій Україні. Я намагаюся вчитися добре, читаю багато, вивчаю мою рідну мову, щоб розмовляти гарно та вчу англійську, щоб змогти спілкуватися з іншими людьми по всьому світу, щоб розповідати їм, якою чарівною та прекрасною є наша Україна. Я вчу математику, фізику та інші предмети добре, щоб стати у майбутньому тим, хто зробить Україну сильною та високорозвиненою. І є ще одна річ, яку потрібно згадати – я не хочу війни, я боюся війни. Будь-яка війна або військовий конфлікт несе сльози та сум. Я не хочу цього. Я хочу, щоб всі були щасливі та здорові. Я не хочу, щоб моя Україна та будь-яка інша країна були у війні. Ні – війні! Мир! Мир! Мир! Дякую за увагу!)

• Юлія Корженко, учениця 33 групи (11 класу), призер та переможець міських та обласних олімпіад з англійської мови. Промова «LET’S NOT LITTER, BREAK,DESTROY…(ДАВАЙТЕ НЕ СМІТИ, ПСУВАТИ, РУЙНУВАТИ…)» . Перекладач промовця Рудик Олександр, учень 32 групи (11 клас).
ТЕКСТ ПРОМОВИ ТА ПЕРЕКЛАД:
Hello everybody! My name is Julia and it’s my translator Sasha. We are both grateful for being given the opportunity of expressing our opinion at such a little great conference. I'm a student of the 11-th grade. I'm a teenager. Maybe i should care for music, movie stars, different concerts and...boys. Maybe, I do care for all of the mentioned. But...there is always a but. I'm sure nobody can be indifferent keeping an eye on what is happening now in Ukraine. It's my native land, my motherland. I can't help worrying about whatever is happening here. And i asked my dad, I asked my mom to explain to me all the sense of all that terrible stuff of that war. Even now I can't understand why people are so aggressive in that war of our country. I can't understand what for they hate us so much. me, my younger sister ,my parents, the kindest people i have ever met. I do want to understand it all. And I will, I will. I want It all to be stopped. Today I'd like to answer some frequently heard questions :"Do you believe in the future in Ukraine? Do you believe in your future in Ukraine?" Sure, I believe. I believe, I want to believe, I'll believe in Ukraine as a European state. By the way, we ourselves ought to do our best to make our future. For us, students, it's good, hard work on our school subjects. It's the raise of the level of our culture, good manners, our responsibility. Only well-educated young people with good manners and a high level of responsibility will be able to create a powerful state. The state which I believe will be prosperous in Europe. One more thing, it may seem a little strange for you. But don't judge me seriously. The stuff is about our ability to keep tidiness around us. Look at our streets, squares, parks and park benches. Look at our porches and lifts in our apartment houses. It’s abhorrently for me to use lifts sometimes because of dense cigarette smoke inside it’s hard to breathe or simply walk with my dog because sometimes it seems that people forget that any waste ought to be thrown to the litter bans and not to the lawn or pavement. Is it so difficult to throw your rubbish to a litter ban? Is it good for you? No, for me it is not and I can’t persist doing something not to spoil our environment. And now I want you to listen to some little life story. A nice black jeep is passing me on one of the crossroads. The driver is a young man of about 35.A girl next to him is about 12 or 13.She maybe his daughter. A Ukrainian flag is attached to the antena. Maybe, it’s a symbol of patriotism for him. And suddenly a cigarette end is thrown away from the open window. Maybe, he doesn’t want to pollute an ashtray inside his car but he can do it with his native town. So I consider that a cigarette end thrown to an ashtray is better than a yellow-blue flag attached to a car antena. Let's stop doing it.
Let's not litter, break, destroy ... To put it in a nut shell, I believe in the future of Ukraine. I believe that I'll be proud of Ukraine. Let my Ukraine be, let it live and thrive. (Привіт всім. Мене звати Олександр, і я сьогоднішній перекладач Юлії. Ми раді,що нам дали можливість висловити нашу думку на такій маленькій чудовій конференції. Я учениця 11-о класу. Я підліток. Можливо, мені слід піклуватися про музику, кінозірок, різні концерти і...хлопців. Можливо. Я таки піклуюсь про все згадане. Але..завжди є але. Я впевнена, що ніхто не може бути байдужим, слідкуючи за тим, що відбувається в Україні зараз. Це моя рідна земля, моя Батьківщина. Я не можу не хвилюватися про те, що відбувається тут. І я просила мого батька, я просила мою маму пояснити мені сцени всіх тих жахливих речей на тій війни. Навіть зараз я не можу зрозуміти, чому люди такі агресивні там. Я не можу зрозуміти, за що вони нас так ненавидять: мене, мою молодшу сестру, моїх батьків, найдобріших людей, яких я коли-небудь зустрічала. Я таки хочу зрозуміти це все. І я зрозумію, я зрозумію! І я хочу, аби це все припинилось. Сьогодні я б хотіла відповісти на декілька питань, які ми дуже часто чуємо : "Ви вірите в майбутнє України? Ви вірите в ваше майбутнє в Україні?" Звісно, я вірю. Я вірю, я хочу вірити, і я буду вірити. Вірити в Україну, як частину Європи. До речі, нам власноруч слід робити все можливе, щоб створити наше майбутнє. Для нас, учнів, це хороша, важка робота над нашими шкільними уроками. Це підвищення рівня нашої культури, хороших манер, нашої відповідальності. Лише добре освічені молоді люди з хорошими манерами і високим рівнем відповідальності зможуть створити могутню державу. Державу, яка, я вірю, буде процвітаючою в Європі. Ще одна річ, це може здатись вам трішки дивним, але не судіть мене строго. Річ у нашій здатності підтримувати охайність навколо нас. Подивіться на наші вулиці, сквери, парки і лавочки в парках. Подивіться на під'їзди і ліфти в наших жилих домах. Мені часом огидно їздити в ліфті, бо через сигаретний дим там немає чим дихати, або просто погуляти з собакою, бо інколи здається, що люди забувають, що сміття треба викидати в сміттєві баки, а не на газон чи тротуар. Невже це так важко – викинути фантик чи недопалок в смітник? Невже вас це влаштовує? Ні, мене не влаштовує, і я усіма зусиллями намагаюсь не псувати наше міське оточення. А тепер послухайте невеличку історію з життя. Їде по дорозі повз мене на перехресті красивий чорний джип. За кермом – молодий чоловік років 35-и. Поряд на сидінні дівчинка років 12-13. Мабуть, донька. До антени прикріплений український прапорець. Мабуть, символ патріотизму. І раптом з відчиненого вікна водія вилітає недопалок на асфальт. Мабуть, він не хоче забруднювати попільничку всередині. А місто – можна. Так от, на мою думку, краще недопалок, кинутий в попільничку, ніж жовто-блакитний прапорець на машинній антені. Давайте припинемо робити це. Давайте припинемо смітити, псувати, знищувати... Коротше кажучи, я вірю в майбутнє України. Я вірю, що я буду пишатись Україною. Хай моя Україна буде,хай вона живе і процвітає.)


Вчителі англійської мови підвели підсумки побаченого і почутого та закликали до розуміння:

З європейськими цінностями є одна велика проблема. Це як зі сніговою людиною: всі кажуть, що вона існує, але ніхто її не бачив на власні очі. Цінності є, але чітко визначити, які – годі. Ми розуміємо їх як щось дуже хороше. Але особисто я думаю, що їх не існує. В сенсі їх «європейськості». Я думаю, що вони існують як цінності глобальні. Європа більше не може захищати цінності, які вона вважає своїми. І велика іронія полягає в тому, що єдина країна, яка ті цінності сьогодні захищає – це Україна. Те, що європейці називають цінностями, ми відстоювали на Майдані і продовжуємо це робити на Донбасі. І в цьому сенсі зараз Україна – це найкраща Європа.

Завершенням акції була ОДА РАДОСТІ - гімн Євросоюзу (композитор - Людвіг Бетховен, слова Фрідріха Шиллера).

А емоційним життєстверджуючим моментом стало виконання учнем 22 групи( 10 клас) Павлом Кубовим пісні групи Океан Ельзи «Все буде добре!»