Право-виховна робота

11.08.2015 17:07
 
ЯКИМИ Є МОЇ ПРАВА У ВИПАДКУ ЗАТРИМАННЯ МІЛІЦІЄЮ?

         Якщо тебе затримали, то правоохоронці обов’язково повинні пояснити тобі твої права. Вони мають негайно повідомити про затримання твоїх батьків або осіб, які їх замінюють. Тобі повинні надати можливість зателефонувати батькам.
Неповнолітніх не можна поміщати в одну камеру попереднього затримання разом із дорослими особами.
У разі потреби за твоєю вимогою тобі повинні надати можливість скористатися туалетом. У випадку хронічної хвороби чи наявності поранень або ушкоджень тобі має бути надана медична допомога..
Міліціонери не мають права допитувати тебе без присутності батьків, адвоката, вчителя, лікаря.


ЩО МОЖЕ БУТИ, ЯКЩО Я ЧИНИТИМУ ОПІР ЗАТРИМАННЮ?

         Опір затриманню працівниками правоохоронних органів є протиправним. Такі дії можуть призвести до більш суворої відповідальності. Ніколи не чини опір і не допомагай іншій людині чинити такий опір, навіть якщо для затримання, на твою думку, немає підстав. Злісна непокора розпорядженню або вимозі працівника міліції, який виконує свої службові обов’язки, є окремим правопорушенням, за яке з 16 років законом передбачена адміністративна відповідальність.

ЧИМ МОЖЕ ЗАКІНЧИТИСЬ ДЛЯ МЕНЕ ЗАТРИМАННЯ?

         Це залежить від скоєного тобою діяння та причин затримання.
У разі вчинення тобою адміністративного проступку на тебе покладатиметься зобов’язання попросити вибачення у потерпілого, або буде винесено попередження, догану чи сувору догану, або передано під нагляд батьків чи педагогічного колективу. В окремих випадках до тебе можуть застосовуватись й інші адміністративні стягнення, наприклад, штраф, конфіскація предмету, що є знаряддям правопорушення, тощо.
Якщо ж твої дії містять ознаки злочину, то подальшу твою долю вирішуватиме суд.
Тебе можуть також помістити до приймальника-розподільника, притулку для неповнолітніх, центру медико-соціальної реабілітації, школи чи професійного училища соціальної реабілітації.


ДО ЯКИХ ОРГАНІВ ТА УСТАНОВ МОЖЕ БУТИ НАПРАВЛЕНИЙ НЕПОВНОЛІТНІЙ?

         Є спеціальні органи та установи, які займаються соціальним захистом та профілактикою правопорушень серед неповнолітніх.
Це: - кримінальна міліція у справах неповнолітніх, основними завданнями якої є профілактика правопорушень серед неповнолітніх та виявлення й розкриття скоєних ними злочинів;
- суди, які розглядають справи щодо неповнолітніх, які вчинили злочини або адміністративні проступки;
- приймальники-розподільники для неповнолітніх, куди доставляються неповнолітні у віці від 11 до18 років на строк до 30 діб у випадках скоєння ними правопорушень або за умов необхідної їх ізоляції;
- притулки для неповнолітніх, в яких тимчасово розміщуються неповнолітні (до 90 днів) у віці від 3 до 18
років, які потребують захисту з боку держави: заблукали, були покинуті батьками, залишилися без батьківської опіки, залишили сім’ю тощо;
- центри медико-санітарної реабілітації неповнолітніх, створені для
поміщення в них дітей, які вживають алкоголь, наркотики, токсичні речовини;
- школи та професійні училища соціальної реабілітації, що є спеціальними навчально-виховними закладами закритого типу для неповнолітніх, які потребують особливих умов виховання.
Неповнолітні направляються у ці заклади, якщо вони вийшли з-під контролю батьків, не піддаються виховному впливу та не можуть бути виправлені шляхом застосування інших виховних заходів. Неповнолітній знаходиться у такому закладі до його виправлення, але на строк, що не перевищує 3 років (у загальноосвітніх школах соціальної реабілітації перебувають підлітки 11-14 років, у професійно-технічних училищах соціальної реабілітації – 14-18 років).
У цих закладах встановлюється спеціальний режим дня та система учбової і виховної роботи, здійснюється постійний нагляд та педагогічний контроль за учнями. Вихід за межі учбового закладу можливий лише з дозволу адміністрації.


ЯКІ ЗЛОЧИНИ НАЙЧАСТІШЕ СКОЮЮТЬ НЕПОВНОЛІТНІ?

         Їх можна поділити на три групи:
- злочини проти людей (життя і здоров’я);
- злочини проти власності;
- злочини (проступки) проти громадського порядку. 


ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ЛЮДЕЙ

         Злочини проти людей пов’язані із завданням шкоди їхньому життю та здоров’ю. Такими злочинами є вбивство, нанесення тілесних ушкоджень, побої, катування, зґвалтування та ін. 

ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВЛАСНОСТІ

         Злочини проти власності завдають матеріальної шкоди людям, підприємствам, організаціям. Вони пов’язані з незаконним заволодінням майном або його порчею. Такими злочинами є крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, шахрайство тощо. 

ЗЛОЧИНИ ТА ПРОСТУПКИ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ

         Проступками і злочинами проти громадського порядку є хуліганство, порушення тиші в громадських місцях, наруга над могилою та інші. 

ЩО ТАКЕ ПОРУШЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ?

         Це такі проступки, як розпивання спиртних напоїв на вулицях, стадіонах, у скверах, парках, у громадському транспорті, в інших громадських місцях; поява в цих місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і порушує правила моралі; порушення тиші на вулицях, площах, у парках, гуртожитках, жилих будинках та інших громадських місцях з 22.00 до 6.00 тощо.
Такі дії матимуть наслідком притягнення до адміністративної відповідальності